pentru comenzi mai mari de 200 lei
Cum a furat vecinul meu Crăciunul
Livrare din 21 noiembrie 2025
O comedie romantică spicy de Crăciun, plină de dulciuri, tachinări și un strop de magie – lectura perfectă pentru fanii poveștilor enemies-to-lovers sau al celor în care o falsă istorie de amor devine cât se poate de adevărată.
- 512 pagini
- 13 x 20 cm
- Softcover
- Leda Bazaar
- vezi toate detaliile
În timp ce orașul prinde viață sub lumina instalațiilor și răsună de colinde, Cole nu-și dorește nimic altceva decât să‑și petreacă iarna în hibernare. Planurile îi sunt însă date peste cap când rivala lui de-o viață, Storee Taylor, se mută chiar în casa de alături pentru a avea grijă de mătușa Cindy.
În acest love story new adult, noua vecină transformă totul într-un coșmar de Crăciun – mai ales când se înscrie la concursul anual pentru desemnarea celui mai bun Kringle de Crăciun, o competiție menită să îl recunoască în mod oficial pe cel mai festiv dintre localnici.
Cole are alte planuri. Așadar, se înscrie și el, cu gândul s-o întreacă pe Storee și s-o înfrângă la propriul joc. Și ce strategie ar putea funcționa mai bine decât prefăcându-se că s-a molipsit de spiritul sărbătorilor și că s-a îndrăgostit de fata de alături?
Competiția nu este singurul lucru care începe să se încingă – la fel se întâmplă și cu sentimentele dintre Cole și Storee. Înainte să‑și dea seama, lucrurile devin din ce în ce mai complicate, iar tot ce trebuie e o singură noapte pentru ca unul dintre ei să piardă totul!
„O poveste romantică plină de umor și replici spumoase, care îți va încălzi inima în această perioadă magică a anului.” Romance by the Book
„O lectură ușoară și adorabilă, mustind de momente hazlii și detalii festive, care te va face să simți că ai pășit într-un film de Crăciun marca Hallmark, dar cu o doză serioasă de pasiune în plus! Atmosfera de sărbătoare este prezentă la fiecare pagină, iar numele magazinelor din oraș au fost pur și simplu geniale – mi-au plăcut la nebunie!” Erin Darlyn
„Am adorat toate personajele, nu doar pe cei doi protagoniști. Quinn a creat un oraș întreg plin de oameni memorabili. Mătușa Cindy a fost preferata mea, iar Atlas vine tare din urmă!” Mom with a Reading Problem
„Meghan Quinn a făcut o treabă al naibii de bună, transformând totul într-o veritabilă reinterpretare a poveștii cu Grinch, dar nu într-un mod clișeic.” Take Me Awayyy
| Autor | |
|---|---|
| Traducător | Laura Frunză |
| Imprint | Leda Bazaar |
| Gen | New Adult, Romance, Contemporary |
| Vârsta | +18 ani |
| Data apariției | Noiembrie 2025 |
| Copertă | Softcover |
| Nr. pagini | 512 |
| Format | 13 x 20 cm |
| ISBN | 978-303611112 |


Meghan Quinn este autoare de bestsellere Amazon și USA Today, dar și soție, mamă adoptivă și fană înfocată a untului de arahide. Adoră să scrie povești de dragoste contemporane și cu accente comice, reușind de fiecare dată să aducă în paginile cărților sale romantism, umor, dar și pasiune. Romanele sale, Dragoste la prima avere, (Ne)făcuți unul pentru celălalt și Nu că nu ne-am fi așteptat au fost publicate în limba română de Leda Bazaar. Află mai multe detalii despre autoare pe authormeghanquinn.com!










